Category: 
Sort by: 

Hubbard, Victor Principal
Mosley, Shirley Assistant Principal
Wilson, Shernise Assistant Principal
Ruffin, Felicia Assistant Principal
Wright, Rufus Assistant Principal
Truman, Shevonda Assistant Principal - 9th Grade

Abdella, Ed Social Studies
Albritton, Rachael
Altman, Antonio General Music, Jazz, MHS Band
Altman, Casandra English III
Anderson, Lorie Science
Barnes, William Percussion Instructor
Bender, Leslie Algebra II
Bester, Karachia PBIS Coordinator
Bishop, Frankie
Blair, Gladys
Bolden, Randy Physical Education
Bounds, Mary Exceptional Education
Bourrage, Lyntreesa Business and Technology
Brassfield, Paris Activities Bookkeeper
Brewer, Layla Foreign Language
Burrell, Max Drivers Education
Buxton, Jamie Science
Cameron, Jeffrey Career Center
Cameron, Jeffrey Career Center
Carter, Kimberly Receptionist
Catchings, Myralynn Physical Education
Chatterton, Christie English II/Honors - Crt. Writing
Clark, Gary Student Personnel
Clay, Lauren
Clymer, Michael Math
Cole, Evelyn
Cole, Jarvis
Cole, Robert Physical Education
Cole, Tabitha English
Coley, Kimberly Head Librarian
Compton, Ann Nurse
Cook, Ray DLYLIV/CMLV Skills
Cooper, Latreal
Covert, David Social Studies
Cross, Kimberly Sped Inclusion
David, Christopher Sped Inclusion
Davis, Amy Exceptional Education
Davis, Deitra
Davis, Jennifer Music
Dear, Cheyenne SPED
Diltz, Mary Science
Dinic, Zabrina U Geometry
Drake, Jeffrey
Drake, Lyn Student Support Assistant
Dukes, Troy
Eyer, Christine English I
Fernandez, Juan Phy Science/Honors
Fisher, Elizabeth Art I
Foreman, Zac Science
Fox, Rodrick Trig & Statistics
French, JoEllen Executive Secretary
Gaines, MaryAnn Assistant Librarian
Gatlin, Lori
Geralds, Eleanor English
Gordon, Shelbie MS Studies
Graham, Kim Registrar
Greve, Mindi French
Hales, Dayatra
Hall, Kletina
Hampton, Calvin Exceptional Education
Hanegan, Amanda Math
Harrison, James
Harrison, Miranda English
Harrison, Zachary Sociolgy-MS Studies
Hatcher, Vickie English
Herrington, Joshua Social Studies
Hickmon, James ROTC
Hill, Johnny
Hillman, Nicole Botany- A&P/Honors
Hines, Elizabeth Theatre
Hoenig, Isaac Chemistry
Houston, Connie Data Processor
Howard, Becky
Hudnall, Sharon Exceptional Education
Hunter, Samantha Exceptional Education
Iverson, Marsha Art
Jaffery, Syed Algebra I
Jenkins, Mary
Jennings, Tonia JROTC
Johnson, Derrick Public Speaking
Johnson, Pranati Business and Technology
Jones, Maneka
Jones, Maneka Intro to Bio I
Joseph, Jaison Math
Joyner, Amber Art
Joyner, Shari Inclusion I, II, III, IV
Justice, Ashley Physical Education
Kimbrel, Karen Athletic Bookkeeper
Kuriakose, Tom Science
Lesseig, Camille Social Studies
Lonji, Felix French
Lovette, James Mississippi Studies
Lummus, Christina Math
Magee, Delvrisha Business and Technology
Mayfield, Jeremy
McCann, Reico Exceptional Education
McDonald, Linda STEM
McDonald, Mia Counseling: (A-K)
McFarland, Lillian Math
McGee, Cynthia Math
McKinnis, Samantha English
Mcphee, Wilfred Teacher Assistant
Mercer, Lisa English
Miller, Stacey Science
Mix, Vanessa Foreign Language
Moore, Angie STEM
Moore, Jonathan History
Moore, Samantha English
Neal, Tyrone Counseling: (L-Z)
Neese, Heather Algebra
O'Neil, Sandra Social Studies
Payton, Amy English II/Honor- Crt. Writing
Pena, Allison Transition Algebra
Portis, Kevin
Ramirez, Blanca Business and Technology
Reed, Darrell Exceptional Education
Reed, Vanessa Social Studies
Ridinger, Kimberly Math
Roberts, Tiffanie Testing Coordinator
Romedy, Heather Exceptional Education
Schintzins, Mikal Math
Sharp, Amy Math
Shirley, Dorthy
Sillaman, Shirley Social Studies
Simmons, Bryant Science
Simpson, Sandra Spanish
Slater, Stacey Health and Physical Education
Smith, Donna Math
Smith, Katherine Phy Sci - Earth Science
Smith, Marsha
Stancil, Ronald Sped
Stanford, Anthony Drivers ED
Stringer, Dr. Lorrie Ass't Choral Dir
Sullivan, Becky Librarian
Sutton, Louis Math
Tadlock, Tony Physical Education
Tarrant, Katie Art I
Temple, Kristie Exceptional Education
Thomas, Katina Social Worker
Turner, Stephanie Math
Valles, John Social Studies
Vaughan, Joshua Algebra II
Walker, Jayne English II- Crt. Writing
Walker, Patti English
Walker, Regonal Social Studies
Waters, Shauna English
Weems, Christopher Drivers Education
West, Michelle Science
Whitlock, Joy Exceptional Education
Wilson, Lynda Exceptional Education
Wilson, Patricia Physical Education
Young, Rosemary Exceptional Education

Brassfield, Paris Activities Bookkeeper
Carter, Kimberly Receptionist
Clark, Gary Student Personnel
Compton, Ann Nurse
Drake, Lyn Student Support Assistant
French, JoEllen Executive Secretary
Graham, Kim Registrar
Houston, Connie Data Processor
Kimbrel, Karen Athletic Bookkeeper
Turner, Angela Student Personnel

Barnes, William Percussion Instructor
Cameron, Jeffrey Career Center
Coley, Kimberly Head Librarian
Gaines, MaryAnn Assistant Librarian
McDonald, Mia Counseling: (A-K)
Neal, Tyrone Counseling: (L-Z)
Roberts, Tiffanie Testing Coordinator
Thomas, Katina Social Worker